RSS Twitter Facebook
Jméno: Heslo: Pamatovat | Registrace
Hledáme redaktory!
Hledáme redaktory, kteří by doplnili obsah. Uvítáme každou pomoc, zájemci pište na satik64@gmail.com

nobbyho concept album - Siamský sen

13/05/2013

(za pomoc s překladem děkuju GreenManovi)

Jeden z nejlepších úkolů při tvorbě původní hry bylo samozřejmě navrhování aut. V tehdejší před-internetové době jsme museli hledat různé způsoby skromažďování informací a spoustu inspirací k návrhu aut jsme nacházeli v místní lékárně. (ne, nešlo o žádný druh prášků schovaných pod pultem, které prodávali). V lékárně totiž (nečekaně) prodávali malé modely aut - Burago 1:18, které se skvěle hodí k ježdění po kancelářském koberci a ničení ostatních aut. Takže peníze v naší společnosti padly na rozsáhlou sbírku skvělých autíček, které nám potom pomáhaly při rozhodování, jaké druhy aut přizpůsobíme a vymodelujeme do hry. A z velké části šlo o auta, která byla založena na nejzářivějších výrobcích a jejich nejpřitažlivějších dílech.

Jedna z věcí, kterých nejvíc lituju z hlediska ztracené práce je, že už nemáme náčrtky mého Big Doc o' auta. Pro Carmageddon jsem maloval náčrty všech aut z boku a předního pohledu, které se později staly základem pro modelování. teď je všechno navždy ztraceno. A co je horší, mé kreslící dovednosti se ztratily s nimi. Sami se podívejte tady...

Ale jinak, všechny ty roky, které jsem tu seděl a těšil se na svět zítřka Google Glasses, kde by jsem mohl jenom tak zamumlat „Hej Google. Ukaž mi kurva nějaké COOL AUTA. HNED.“, oslnivé obrázky se mi začnou přemítat před mým zrakem a už jen napochodovat přímo před reálný autobus valící se na mně, kterého jsem si nevšiml. Už teď se můžu potápět v téměř neomezených online zdrojích inspirace jen tím, že napíšu přesně to samé do Chromu (jiné prohlížeče to umí taky). Tak co je kurva ta obrovská předpříprava, o které jsem vás slyšel mluvit. S velkým internetem přichází velká nálož různých hovadin a jeden takový příklad - který mi poslal Dave „Triffle“ Hosier, výkonný producent Carmageddonu - kterým jsem se inspiroval při tvorbě auta, vám dnes odhalím. Tady to, co Dave našel, když bezpochyby hledal fotky „krásných bab z 60. let nosících námořnické uniformy“, jako on.

Tyto sofistikované dámy se právě převezli v jejich „Stříbrné Lišce“ - klasika ze 60. let, kreativita laminátů a nýtů. Jaká škoda, že tento prototyp Italského „designéra“ OSI se nikdy nedostal do velkovýroby...

Nepdřív jsem se tomu zasmál, ale něco tu bylo na tom dvojitém rozložení s potenciálním smrtícím předním spoilerem, které míchalo něco v mojí představivosti... A brzy na to mě zasáhla múza a nápad na auto a jeho řidiče mi vyskočil v mysli. Už je to dlouho, co mě moje schopnosti kreslení opustily,ale dělal jsem to nejlepší, abych tento nápad načmáral...

Prezentuju vám svoji kresbu čistě nového úžasného auta:

Siamese Dream (Siamský sen)
Řidič(i): The Terrible Twin (Hrozná dvojčata)

Tohle, co tu máme, jsou v podstatě 2 trupy stíhaček spojené u nosu žiletkově ostrým spoilerem a na ocase turbínou ze stíhačky a křídlem.

Spoiler trefí auto a některé nebo rovnou všechny odpadnuté části jsou vtaženy do turbíny, kde jsou hlučně zpracovány a vyplivnuty ugrilované ze zadního spalování.

Řidič(i) je/jsou Hrozná dvojčata. Předtím spojené a teď rozdělené, když se cítí opuštěné, můžou se vždy zazipovat zpět dohromady. Polovina s malou hlavou má velkou ruku, takže vyhraje souboj a volant. Jeden má velkou nohu (ne na obrázku, napadlo mě to později) a stará se o plyn, druhý malou nohu a stará se o brzdu. Úžasné.

Špatně, první nářrt vypadal příliš jako auto a tak další, co jsem udělal, bylo, že jsem se pokusil vyjádřit myšlenku jako jednoduchý model v Max-ovi, aby mohl dvojitý trup vypadat pořádně. A tady je, co jsem získal:

A v tomto okamžiku jsem štastný odevzdal nový výtvor jednomu z našich POŘÁDNÝCH umělců Stuartovi, aby vzal tento nový surový začátek a přetvořil ho do ohromujícího kusu automobilové hlouposti. Co udělá dál je vypracovat návrh do pořádného modelu a potom vytvořit nějaké koncepty pomocí render modelu, aby jsme mohli sepsat další detaily návrhu předtím, než uděláme finální model.

Myšlenka je taková, že auto bude poháněné velkou centrální stíhačkovou turbínou. Ale když bude poškozená, je velká šance, že se celá struktura rozpadne, a v tom případě bude polovina auta stále schopná pokračovat v jízdě.

A co konečný nákres konceptu a pokrok na autě? No, už je to skoro hotové a bude odhalené v 2. části tohoto příspěvku. UŽ BRZY! (a překlad taky brzy :) )

 

Napsal GreenMan, Satik64
Přečteno 1566x
INSERT command denied to user 'satik1311242955'@'zajicek.stable.cz' for table 'sphp_ip'
Upozornění: Nejste přihlášeni. Váš nick není chráněn proti zneužití. Přihlašte se nebo si přečtěte o výhodách registrace.

Při přispívání dodržuje pravidla diskuze.
Anketa
BlueBoard.cz
Shoutboard
Komentáře

Odkazy
ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
Zing.cz
FAR CRY 3! - NEJOBSÁHLEJŠÍ WEB (www.farcry3.cz)

Návštěvy
TOPlist© 2011 - 2014 | Design, CSS: Satik64 a GreenMan | PHP: Satik64